KONKURS

Już po raz dziesiąty organizujemy w Szczecinie konkurs muzyczny dla młodych wiekiem i młodych duchem twórców muzycznych. Poszukujemy dobrej, inspirującej i ciekawej muzyki. Jury z Katarzyną Nosowską na czele przesłuchała każdy przesłany przez Was utwór, a najbardziej interesujący wykonawcy zostali zaproszeni do Szczecina, by w atmosferze przyjacielskiej rywalizacji móc zawalczyć o zwycięski tytuł.

ZAKOŃCZYŁ SIĘ JUŻ NABÓR DO 10. EDYCJI KONKURSU

Nabór trwał cały czerwiec. Przed jury teraz czas przesłuchań i analiz nadesłanych materiałów. Do końca sierpnia zostanie wyłoniona finałowa dziesiątka. Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 października w szczecińskim Klubie Hormon. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie, podczas którego finaliści wystąpią na jednej scenie z takimi wykonawcami, jak Hey, Sobota, Natalia Nykiel, Julia Marcell, Taco Hemingway i tsar.

Informację o decyzji jury, kto zostanie zaproszony na przesłuchania konkursowe, opublikujemy najpóźniej do 31 sierpnia w naszym serwisie internetowym oraz na festiwalowym profilu Facebook. Każdy z zaproszonych wykonawców zostanie także o tym poinformowany telefonicznie.

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenie swojego udziału w festiwalu. Życzymy Wam pogodnych wakacji i udanego urlopu. Do zobaczenia już niedługo w Szczecinie!

REGULAMIN KONKURSU

FMT_2016_regulamin (.pdf)

KLUCZOWE DATY

– 01-30 czerwca – przyjmowanie zgłoszeń do festiwalowego konkursu
– do 31 sierpnia – ogłoszenie zespołów zaproszonych na przesłuchania konkursowe (maksymalnie 10).
– 21 października – przesłuchania konkursowe (Klub Hormon)
– 22 października – koncert główny i ogłoszenie wyniku (Arena Szczecin)

JURY KONKURSU

Katarzyna Nosowska
Wokalistka, wybitna autorka tekstów. Poza działalnością w grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa pokryły się platyną. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie m.in. ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe.

Paweł Krawczyk
Muzyk, kompozytor i producent z Warszawy. Grał w znaczących dla polskiego rocka zespołach Ahimsa i Houk. W 1996 rozpoczął współpracę z Katarzyną Nosowską, co poskutkowało udziałem w nagraniach jej dwóch solowych płyt. Od 1999 gra w zespole HEY. Jest jednym z głównych kompozytorów i współproducentów jego siedmiu ostatnich płyt.

Piotr Metz
Radiowiec i fan muzyki. Pracował we wszystkich ważniejszych stacjach w Polsce. Obecnie redaktor radiowej Trójki i szef muzyczny Radia Kraków. Dyrektor artystyczny m.in. festiwali Sopot i Orange. Rozmawiał z McCartneyem, Jaggerem i Madonną, korespondował z Lennonem. Zebrał dotąd około 40 tysięcy płyt i kilkanaście gramofonów.

Przemysław Thiele
Z radiem związany od 1985 (Akademickie Radio Pomorze, Radio As, Radio ABC, od 1995 Polskie Radio Szczecin). Dziennikarz muzyczny, specjalizujący się w dźwiękach niekonwencjonalnych i alternatywnych. Muzyk zespołów Kolaboranci, Zemby, Arcy Młyn, od 1996 działa także solowo.

Krzysztof Dominik
Wytwórnia Kayax.

NAGRODY

Nagrodą główną, którą funduje wytwórna Kayax jest zorganizowanie sesji nagraniowej i wydanie singla. Kayax skupia obecnie grono jednych z najlepszych artystów polskiej sceny muzycznej – jest więc szansa, że i ktoś z Was do niego dołączy. Poza tym zwycięzca otrzyma od Szczecińskiej Agencji Artystycznej nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł, a dwaj kolejni wyróżnieni wykonawcy – po 3 i 2 tys. zł. Dodatkowo Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu funduje nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł dla twórcy najlepszego utworu w języku polskim, a Moozon Publishing funduje podpisanie umowy publishingowej, umożliwiającej umieszczenie utworów wybranego uczestnika konkursu w produkcjach filmowych i multimedialnych.

Dlaczego warto zawitać do Szczecina?

– Byliśmy pierwsi. To w Szczecinie w 1962 r. odbył się pierwszy ogólnopolski festiwal muzyki popularnej – Festiwal Młodych Talentów. Wystarczy wspomnieć, że na nim to swoją karierę zaczynał Czesław Niemen, a zdenerwowany tow. Gomułka krzyczał „Co tam się dzieje, w tym Szczecinie?!”
– W konkursowym Jury zasiadają osoby, które znają się na muzyce. Istnieje więc okazja poddania się ocenie specjalistom.
– Nagroda główna konkursu w postaci pakietu promocyjnego wytwórni Kayax daje szansę rozwinięcia skrzydeł w polskiej branży muzycznej.
– Festiwal Młodych Talentów nie jest reżyserowanym spektaklem – to muzyczna zabawa, okazja do spotkania się i pokazania takimi, jakimi jesteście naprawdę.
– By móc zobaczyć Szczecin – miasto o którym mówią, że jest niezwykłe…