PROGRAM I BILETY

21 października
Klub Hormon
Przesłuchania Konkursowe
Przesłuchania wytypowanych przez jury FMT uczestników konkursu muzycznego.
Wstęp wolny!

Plan Koncertów

16.30 SZTOKHOLM
16.50 ROMANTIC FELLAS
17.10 MERY SPOLSKY
17.30 LOTHI
17.50 KOLORY
18.10 CONFETTI
18.30 ARTUR KRYVYCH
18.50 ATEM
19.10 ANVILED
19.30 MA

Godz. 20.00 Obrady jury

20.30 Koncert Damiana Ukeje

Ogłoszenie wyników ok. 21.15

22 października, godz. 17:00
Azoty Arena
Wielki finał Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia, podczas którego poznamy zwycięzcę 10. edycji ogólnopolskiego konkursu muzycznego oraz usłyszymy gwiazdy najbardziej inspirujących nurtów polskiej muzyki.
Na scenie wystąpią: HEY, Sobota, Natalia Nykiel, Taco Hemingway, Julia Marcell, tsar oraz finaliści 10. edycji konkursu muzycznego, spośród których ogłoszony zostanie zdobywca Grand Prix festiwalu. Wynik konkursu przedstawi przewodnicząca jury i dyrektor artystyczna festiwalu, Katarzyna Nosowska. Koncert poprowadzi ceniony redaktor muzyczny, Piotr Metz.

JUŻ MOŻESZ KUPIĆ BILETY!

goo.gl/tN1Vuy

goo.gl/HIydLS

Dzieci do lat 6 włącznie, z opiekunem, mogą wejść na koncert za darmo.

Harmonogram występów zespołów na FMT

17.15 – tsar
17.45 – Natalia Nykiel
18.35 – Taco Hemingway
19.30 – Julia Marcell
20.25 – Sobota
21.10 – ogłoszenie wyników – występy laureatów (3 wykonawców) – 40 min
21.50 – HEY

(Organizator zastrzega sobie zmiany w programie wydarzenia)

Finałowe koncerty Festiwalu Młodych Talentów zawsze starają się prezentować to, co interesującego i nieszablonowego dzieje się w Polskiej muzyce. Podczas występów pojawiają się nowi wykonawcy, premierowe produkcje, nowe trendy i kierunki poszukiwań muzycznych. I tak też będzie podczas 10. edycji festiwalu.

HEY – to powstała w Szczecinie, jedna z najważniejszych polskich grup rockowych, która od lat wpływa na historię polskiej muzyki. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej stale zjednują sobie liczne grono odbiorców. Podczas koncertu po raz pierwszy w Szczecinie zostaną zagrane utwory z najnowszej płyty „Błysk”.

Sobota – gdyby miarą sukcesu była liczba koncertów, odsłon na YouTube i polubień na Facebooku, należałoby uznać Sobotę nie tylko najbardziej wpływowym szczecińskim artystą ostatnich lat, ale również jednym z najpopularniejszych przedstawicieli polskiego hip-hopu.

Natalia Nykiel – 35 milionów odsłon utworu „Bądź duży” na YouTube na dobry początek kariery? Nie każdemu się to zdarza. Zdaniem znawców muzyki wokalistka otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.

Julia Marcell – choć ma już na swoim koncie trzy wydane albumy, zwycięskiego Fryderyka i Paszport Polityki, to najnowsza tegoroczna płyta „Proxy” budzi nie mniejsze emocje. Na Festiwalu Młodych Talentów po raz pierwszy w Szczecinie usłyszymy premierowe utwory.

Taco Hemingway – jeden z najbardziej zaskakujących i niespodziewanych debiutów ostatnich lat. Warszawski raper swoją Epką „Umowa o dzieło” z jej niesztampowym przekazem wzbudził zainteresowanie szerokiego grona odbiorców.

tsar – jeden z trzech laureatów ubiegłorocznego Festiwalu Młodych Talentów. Zespół powstał w 2014 roku w Szczecinie a muzyka, którą tworzą, to połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki. Na jesieni tego roku zespół wyda nowy album „medusa”.

fmt_grafika-na-FB1